+strona główna     +dodaj do ulubionych    +deutsche version Dziś są imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
Jelenia Góra - noclegi, hotele, plan miasta i atrakcje

Szukaj na stronieInfo

»Karkonosze
»Jelenia Góra
»Cieplice
»Jagniątków
»Kalendarz imprez »Galeria


w REGIONIE

Karpacz
www.karkonosze.ig2.pl
Agroturystyka
www.szklarska.ig.pl
Jelenia Góra
Szklarska
www.popracy.pl
www.urlop.info.pl
Bad Flinsberg

online: (1)

Jesteś gościem


Imprezy

Kalendarium imprez Jelenia Góra

Jednodniowy pokaz na Placu Ratuszowym„LAVANDERIA ITALIANA - Włoskie Pranie”
miejsce: Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze
godziny: 10:00-16:00
organizator: BWA, Miasto Jelenia Góra
Impreza odbywa się :2018, w miesiąc (u)(ach): Wrzesień
W dniach : 8
Jednodniowy pokaz na Placu Ratuszowym„LAVANDERIA ITALIANA - Włoskie Pranie”, fotografia Wojciecha Plewińskiego na płótnie.
Jednodniowy pokaz na Placu Ratuszowym fotografii Wojciecha Plewińskiego „LAVANDERIA ITALIANA - Włoskie Pranie”, według pomysłu Waldemara Plusy - ARTBANKINC.
Będzie to pokaz kilkunastu fotografii wydrukowanych na płótnie różnego formatu (od 60/60 cm do 150/200 cm), które za pomocą drewnianych spinaczy zawieszone zostaną na sznurze tworząc atmosferę prania wiszącego nad kanałami Wenecji, ulicami Neapolu czy balkonami Jeleniej Góry.
Fotografie zostały wykonane przez Wojciecha Plewińskiego – artystę, który przez lata współpracował między innymi z „Tygodnikiem Powszechnym” i tygodnikiem „Przekrój”. Jest autorem zdjęć kilkuset spektakli teatralnych a także licznych cykli fotograficznych. Miał wiele wystaw zarówno w kraju jaki i za granicą. Jego prace można oglądać m.in. w łódzkim Muzeum Sztuki i Muzeum Narodowym we Wrocławiu.
Ekspozycja „Lavanderia Italiana” przedstawia fragment cyklu ponad dwustu fotografii, które powstały podczas podróży artysty Wojciecha Plewińskiego z grupą fotografików do Włoch w 1957 roku.